Hakkımızda

Evin Özel Eğitim Danışmanlık Merkezi eve dayalı  yoğun özel eğitim programlarına koordinatörlük yaparak danışmanlık hizmeti vermektedir .

Kurumumuz Özel Eğitim ve Çocuk Gelişim Uzmanı Safiye ATEŞ tarafından kurulmuştur.0-6 yaş çocuklarla erken çocuklukta özel eğitim çalışmalarına gönül vermişve bu alanda bir çok çalışmaya imza atmış uzmanımız aynı zamanda Okan Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Lisans Programında Öğretim Görevlisi olarak özel eğitim dersleri vermektedir. Merkezimiz de 0-6 yaş erken çocuklukta müdahale programları uygulanmaktadır.

Merkezimiz Eğitim Çalışmalarımıza Supervizörlük yapan Psikiyatrik Hizmetler Uzmanı Doçent Dr. Yüksel Çevik Eğitim Koordinatörleri Özel Eğitim Uzmanı Safiye Ateş Uzm.Psikolojik Danışman Feyyaz Aslan, Özel Eğitim Uzmanı Gizem Ceren Esen , Uzm. Psikolog Pınar Turanlı Durmuş, Uzm. Fizyoterapist Ülkü ATASOY ve Eğitim Uzmanı -Sosyolog Emine DEĞİRMENCİ ve Ev eğitim terapistlerimizden oluşmaktadır.

Otistik çocuklarda davranışsal eğitim programı , gelişim geriliği olan çocuklarda bireysel farklılıklar gözetilerek çocuğun tanısına ve ihtiyaçlarına göre,erken çocukluk dönemi müdahale programlarından Küçük Adımlar Erken Çocukluk Eğitim Programı, Portage, Eteçom , ve Okul Öncesi Eğitim Programları uygulanmaktadır.

Çocuğun  ihtiyaçlarına uygun değerlendirme ve program  uzman eğitim koordinatörlerimiz tarafından yapılır

Gelişim Testleri ile çocuğun performans düzeyi belirlenir

Eğitim koordinatörlerinden ve eğitim terapistlerinden oluşan; yoğun özel eğitim desteği verecek eğitim ekibi kurulur. Eğitmenler hizmet öncesi ve hizmet içi eğitimlerle eğitilmektedir.

Yapılan değerlendirme sonucunda   çocuğun  ihtiyacına uygun  eğitim programımız ,eğitim  terapistlerimiz  vasıtasıyla ayda 40 seanstan  az olmayacak şekilde uygulanmaktadır.

Dil Konuşma , alıcı dil  ,ifade edici dil becerileri, küçük kas, büyük kas motor becerileri ,özbakım ve günlük yaşam becerileri ,sosyal iletişim ve oyun becerileri programda yer almaktadır.

Eğitmenlerin çocukla yürüttükleri çalışmalar eğitim koordinatörleri tarafından haftalık olarak değerlendirilir ve programları koordine edilir.

Günlük haftalık  aylık değerlendirme raporları ile çocuğun gelişim videoları ailelerle sistematik olarak paylaşılır. Belli periyotlarda gelişim testleri tekrarlanır.

Aileye  program süresince psikolojik destek ve aile eğitimi verilir.

Öğrencilerimizi evde okulda sosyal yaşam alanlarında oluşturulan ekip akran etkileşimi ve sosyal iletişim programlarıyla da yoğun olarak desteklemektedir. Her ay düzenli olarak evde okulda eğitim ziyaretleri yapılmaktadır

1.
2
3
Kuruluş Öykümüz

Deniz Yıldızı

Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür.

Biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder. Genç adama yaklaşır:

– Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?

Genç adam yanıtlar;

– Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek.

Onları suya atmazsam ölecekler. Yazar sorar;

– Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var.

Ne fark eder ki?

Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatır.

– Onun için fark etti ama…

3 yaşında Küçük Bir ‘’Deniz’’ Yıldızını kurtarmak için çıktığımız bu yolda; Erken Çocukluk Döneminde uygulanan programların yarattığı etki aynı bu hikaye de karaya vuran deniz yıldızlarına benzer. Zaman kısıtlı müdahale yoğun olmalıdır. Bir tanesine daha hayat vermek ışıltılı sularda olduğunu görmek ve buna ışık tutmak adına yüzümüzü güneşe döndük.Yoğun ve bilimsel eğitimin ışığında sevgiyle yolumuza devam ediyoruz.

vision

Vizyonumuz

Bilimsel uygulamalara dayalı erken yoğun müdahale programlarını 0-6 yaş otizm, atipik otizm ,reaktif bağlanma bozukluğu ,down sendromu ve gelişim geriliği olan çocukların ihtiyaçlarına yönelik program hazırlayarak koordine etmek ve yoğun özel eğitimi destekleyerek aileleri bilgilendirmek.

Misyonumuz

Türkiye de ve dünyada erken yoğun müdahale programlarında farkındalık yaratmak ve yoğun özel eğitim uygulamalarının öncülerinden olmak